تبلیغات

همه چیز درمورد نمایشگر هولوگرافی HP

دانشمندان  آزمایشگاه hp یک صفحه نمایش سه بعدی کوچک چند زاویه ایبدون نیاز به عینک درست  کرده اند که این قابلیت را دارد که به گوشی های هوشمند , تبلت ها و ساعت ها خاصیتی هولوگرافی بدهد . دستگاه هایی که در نمونه های اولیه میتوانند تصاویر و فیلم های سه بعدی کامل با اندازه های یک متری بسازند که در یک قوس 90 درجه ای قابل مشاهده هستند , مانند فیلم جنگ ستارگان , به طوری که وقتی سر خود را به چپ و راست تکان دهید قادر به نمایش آن است . در طول چند سال گذشته چندین محموله دستگاه بدون عینک سه بعدی به بازار عرضه شدند که مهمترین آنها Nintendo 3D بودند.

 نمایشگر های هولوگرافی و تولید تصویر سه بعدی 

اکثر این دستگاه ها از اختلاف منظری افقی استفاده میکنند که یک تصویر سه بعدی را تولید میکند اما تنها در قسمت افقی (سمت چپ و راست) و در یک قوس چند درجه ای قابل مشاهده است . اگر سر خود را بیش از حد حرکت دهید و یا کمی بالا پایین ببرید , باعث شکسته شدن اثر سه بعدی خواهید شد . طبق نمایش اولیه تولید شده توسط آزمایشگاه HP که با این حال تصاویر کامل سه بعدی تولید میکنند که ممکن است به اندازه ی یک سانتی متر در جلو و پشت صفحه نمایش ظاهر شود . دیوید فتال , رهبر تیم پروژه میگوید : اگر شما بخواهید نمایش سه بعدی از سیاره زمین و قطب شمال در بیرون از صفحه ارائه دهید , با حرکت دادن سر خود در اطراف صفحه نمایش , قادر خواهید بود تمامی مسیر ها و سایرکشور های موجود در کره زمین را مشاهده کنید .

+ نوشته شده توسط Hologramprinting در سه شنبه، ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹ قبل از ظهر، ۲۵ بازدید
برچسب‌ها: همه چیز درمورد نمایشگر هولوگرافی HP، نمایشگر های هولوگرافی، تولید تصویر سه بعدی، نمایشگر هولوگرافی HP، هولوگرافی HP، هولوگرافی